Ako vytvoriť kvalitnú textovú reklamu

Nie je jednoduché vtesnať do pár slov všetko, čo chcete povedať o svojej firme. Najprv si nájdite čas na zamyslenie nad tým, čo chcete svojou reklamou dosiahnuť. Aj keď už budete mať predstavu  o svojej reklame, tak stále nemáte zaručený úspech. Teraz si povieme pár tipov a rád, ako vytvoriť reklamu, ktorá je presná, pútavá a ktorá vám snáď prinesie čo najviac kliknutí.    

1. Zdôraznite to, v čom je vaša firma jedinečná

Bezplatná donáška? Veľký výber? Zdôraznite pridané hodnoty vašej firmy, ktoré sa líšia od konkurencie.

2. Používajte čísla

Čísla sa hodia k zdôrazneniu výhod vášho produktu. Na stránkach s veľkým množstvom textu vyloženie žiaria. Je dobre používať frázy ako 100% zdarma, alebo posledných 1 000 kusov .

3. Začleňte kľúčové slova

Zvýraznený text si ľahšie získa zákazníkovu pozornosť. Stačí do reklamného textu vložiť aspoň jedno kľúčové slovo. Pokiaľ sa fráza, ktorú užívateľ vyhľadáva nachádza v texte reklamy, tak je vždy zvýraznená.

V reklamnom texte, ktorom sa nachádza vyhľadávaný výraz je väčšia pravdepodobnosť, že upúta užívateľa a bude ho viesť k prekliku.

4. Zlaďte svoju reklamu so vstupnou stránkou

Pozrite sa na stránku na vašich webových stránkach, na ktorú reklama odkazuje a ktorá sa označuje ako vstupná stránka. Uistite sa, že táto webová stránka obsahuje informácie o zľavách alebo produktoch spomenutých v reklamnom texte. Ak návštevnici na vašich stránkach nenájdu to, čo hľadajú, môžu ich rýchlo opustiť.

5. Výzva k akcií

Reklama nie je reklamou bez výzvy k akcií. Naším cieľom je predsa presvedčiť užívateľa k vykonaniu požadovanej akcie (registrácia, vyplnenie formuláru, nákup…). Text by mal obsahovať aspoň jedno rozkazovacie sloveso, ktoré nabáda k akcií (kliknite, registrujte sa, kúpte …). Preto je dôležité si naplánovať cieľ kampane.

6. Experimentujte

Vytvorte 3-4 reklamy v reklamnej skupine a v každej z nich použite inú správu, ktorá by mala viesť k prekliku. Zmeňte headline, texty a aj cieľovú url adresu. Po týždni uvidíte, ktorá reklama si viedla najlepšie a na základe toho upravíte aj ostatné.

Autor: Erik Dendis

Feb, 10, 2014

0